749.چی می خونم؟!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جزو آندسته از رمانهایی است که وادارم کرده شبها بعد از خوابیدن پسرک با نور موبایل خط به خط اش را قورت بدهم. (نگفته بودم هنوز کنار خودم می خوابه؟؟)

زندگی آهو، سید میران و بی صفتی به نام هما، برای من به نصف رسیده اما تا همین جا هی بیشتر و بیشتر معنی دعای "عاقبت به خیر شوی" را می فهمم.

.

داستانهای واقعی از این قبیل، شبیه همان چیزهایی که تا حالا چندین و چند بار خواندیم و دیدیم بسیارند. عاقبت آدمهایی مثل شعزب خزانه دار و ماریای نصرانی، حر بن یزید ریاحی و یا حتی حیدر خوش مرام!

به مهربان می گفتم، من که یک زنم گاهی می مانم در قدرت مکر هم جنس خودم. و چه مردان بی اراده ای و چه مردان بی اراده ای هستند امثال سید میران.

نمیدانم صفت های بی صفتی توی وجود هر زن و مردی هست یا نه؟ و اگر هست تلنگرش کجاست؟ تلنگرش چیست اصلا؟ اینکه آدم از عرش به فرش برسد یا بر عکس.

.

دلم برای آهو می سوزد. دلم خیلی برای آهو می سوزد.

آهو من است و هزاران من دیگر که همگی زنیم. پی زندگی و بچه، پی کار و خانه و همسری که به گوشت تنمان چسبیده. آنقدر که فراموش کردیم هر چیزی بیرون از این دایره را.

 امتحان الهی، تقدیر، سرنوشت هر چی. کاش هیچوقت آهو نباشم که با "هُما" امتحان شوم. که من سست ام و به یکباره هُما را لت و پار می کنم!

کاش حُر باشم و جان بدهم فقط برای: حُر! مژده باد تو را بهشت ...

/ 7 نظر / 21 بازدید
قاصدك

من نوجوان بودم كه اين كتاب رو خوندم .. عضو يه كتابخانه بودم و اونجا كتاب رو خوندم .. منم دلم براي آهو ميسوخت .. جز خدا و لطفش و توجهش .. چيز ديگه‌اي نميتونه حريم خونه‌هامون رو از نگاه و وجود نامحرمها حفظ كنه .. اميدوارم هميشه همه ما مراقب رفتارهامون باشيم .. چه مرد .. چه زن ..

آمارین

من که همیشه ی خدا کتاب دستمه اما سرعت کتاب خوندنم خیلی کند شده. یه عالمه کتاب نخونده دارم و یه عالمه کتاب که دلمم تنگ شده برای خوندنشون اینو نخوندم اما شنیدم بهترین کتاب نویسنده شِ

سميه

ممنون بابت پستت,بازم کتاباى خوب رو که ارزش خوندن داشته باشند معرفى کن,مرسى خانومى[لبخند]

زهرا

منم دارم این کتاب رو میخونم اما من تازه شروع کردم و تازه رسیدم به اینکه چطور آهو و سید میران رسیدن به اینجا :) یعنی همون اول هاش... ولی خیلی پیش تر از خونه این کتاب به این فکر میکردم که چطور ما زنها خودمون به خودمون ظلم میکنیم و چطور میشه قرص و محکم و مطمئن باشی از اینکه همیشه همه چی همینجوری باقی می مونه... [خنثی]

پریسا ادیسه

من این کتاب رو چار پنج بار خوندم و هر بار تا آخرش آرزو داشتم تهش عوض بشه که نشد [خنثی]

فارا

هر وقت در موقعیت قرار گرفتی،تصمیم گرفتی ،انجام دادی،میتونی نظر بدی...ما در شرایط دیگران نمی توانیم باشیم،عکس العمل هرکس منحصر به خودشه...