775.همراه آخر!!

از وقتی یادم می آید از موبایل بدم می آمد. به خاطر همیشه در دسترس بودنش. اینکه هر جا باشی می توانند پیدایت کنند.

حتی در خودت!

اینکه شب و نصفه شب و سفر و کار و تفریح و ... هیچی سرش نمی شود.

اصلا موبایل برایم تداعی روزهای کاری است. صدای مدیری که زندگی می کرد تا بهتر کار کند و می خواست زندگی کنیم تا برایش کار کنیم!

راستی گفتم که رفت؟ نگفتم؟ خودش که نرفت. خیلی نا محترمانه عده ای با مینی بوس آمدند و بعد از 45 سال خدمت روزانه و شبانه و صادقانه و خیلی نا محترمانه تر بیرونش کردند! در عرض یک نیمروز.

.

موبایل اما...

این روزها بیشتر از موبایل زده شده ام. برای اینترنت همراهش، بازی های اعصاب له کن و چشم دربیار، مانع هر گونه دویدن و بازی کردن بچه ها. یارای کز کردن و خیره شدن و در هم گره خوردن کوچولوها!

پسرک اما،

عاشق بازی با موبایل است. این را بعد از وارد شدن به خانه بابابزرگ ها به راحتی می توان فهمید. وقتی اول سراغ موبایل دایی یا عمو را میگیرد!

که کز می کند گوشه ای و فرو میرود توی گوشی، که حتی صدای مرا نمی شنود.

دیگر از خانه پدری هم فراری ام!

من اما،

به شدت بیزارم از بازی های کامپیوتری، از تلوزیون، از سی دی های مزخرف کارتونی.

این روزها دعایم این است که کاش بسوزد همه تلوزیون های عالم!

تمام سعی ام را برای کم کردن زمان هر کدامشان می کنم اما انگار این نسل، نسل کدهای اسکی است!! چیزی غیر قابل فهم برای منه برنامه نویس حتی...

ماشین بازی، لگو، کتاب، زایلوفون، رقص حتی! اینها برای توی خانه اند وقتی دوست ندارد بیرون بیاید. وقتی هوا کثیف است. سرد است. وقتی زندانی چهار دیواری هستیم.

نمایش عروسکی، پارک، پیاده روی، خرید. اینها برای بیرون اند وقتی هوا پاک است. سرد نیست. وقتی آزادیم...

اما یک موبایل یا کارتون می تواند به راحتی همه نقشه های مرا بر آب کند.

.

همه اینها را گفتم که بگویم می خواهم موبایل بخرم!

دارم بخشی از بهترین دوستانم را که بخشی از بهترین دوران زندگی ام را با آنها گذرانده ام از دست میدهم فقط به خاطر موبایل!!!!

این موجود منزجر.

دوستانم همه هجرت کرده اند به وایبر و واتس و لاین و ... همین شبکه هایی که مطمئنم بعد از خریدن موبایل من حتما فیــلتر خواهند شد!

من مقاومت کردم. دو سال مقاومت کردم تا شاید آنها برگردند به خانه ای که زمانی با هم ساختیم اما نیامدند. گیر کرده اند توی موبایل!

و باز هم همه اینها را گفتم که بگویم می خواهم موبایل بخرم!

توی این 10-12 سالی که همراه آخر همراهی ام می کند دو بار موبایل خریدم. یکبار motorolla v3 که به راستی گوشت کوب خوبی بود و آنقدر دستم گرفتم تا مانتیتورش سوخت. حالا هم دو سالی است که Corby II دارم. این یکی هم گوشت کوب عالی است فاقد هر گونه تکنولوژی خاص!

در همین زمینه خواهشمند است به یک بیزار از موبایل، گوشی معرفی کنید که قابلیت نصب هیچ بازی کامپیوتری نداشته باشد، دوربین عالی داشته باشد، فقط به درد واتس و لاین و اینستاگرام بخورد و خواهشا هنگ هم نکند.

محدوده قیمت: هر چه کمتر بهتر!!

پیشاپیش از همراهیتان ممنون.

 

 

 

/ 19 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازنين

كار خيلي خوبي مي كني چون دوستان بي صبرانه منتظرا هستن

الهام

سلام عزیزم، من شش سال با یک گوشی سونی اریکسون کنار امدم تا مجبور نشوم گوشی بخرم آن هم از نوع لمسی. نمیخواستم الوده اینترنت همراه و واتساپ و.... بشوم،بالاخره یک روز گوشیم خاموش شد و مجبور شدم بخرم،حالا شش ماه است و کلی خوشحالم چون این گوشیهای اندرویدی کلییییی امکانات دارند که کارم را سرعت داده اند. واتساپ و ... هم اگر کنترل شوند کلی خوبن. گوشیهای هو آوی خیلی خوبن هم قیمتهای مناسب دارن هم کارایی بالا. از نظر نرم افزاری هم خوبن.

mamani

salam, in roozaye akhare sal bache hameh tu iran sareshoon shoolooghe, man goftam tajrobeh khodam ro begam 1 maheh in gooshio kharidam Lenovo A328 Android sorat aali doorbin 4MG Az jelo 2e albate hameh in shabake ha ro pushesh mideh, man 1 2 ta bazi rusham Del kardam! rahatttt safeah ham bozorgeh vase browsing axasho tu int bebin gheimat inja hodoodeh 300 toman mishe. pesar kuchooloo ro beboos eidet mobarak hamishe mikhoonamet vali kolan comment nemizaram vaseh kasi :p

ستاره

ماری جان من این گوشی را بهت پیشنهاد می کنم الان دی جی موجودی نداره ولی حتمن تو بازار پیداش می کنی. http://www.digikala.com/Product/DKP-12143/Nokia-Lumia-520/%DA%AF%D9%88%D8%B4%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%8A%D9%84-%D9%86%D9%88%DA%A9%D9%8A%D8%A7-%D9%84%D9%88%D9%85%D9%8A%D8%A7-520

آرام

سلام راستش نمیدونم چی بخری ولی میدونم چی نخری ! سامسونگ ها گوشت کوب خوبی نیستند و مدام هنگ می کنند. اپل ها گرانند و نصف برنامه هاشان در ایران ساپورت نمیشوند ولی گوشت کوب خوبی هستند اکثرا. هوآوی هم هنگ به تمام معنا. اینها را که گفتم مدل های مختلفشان را دیده یا شنیده ام. ببخشید فقط خواستم به جبران محبتتان در ارسال فایل ورد کارگاه آشپزی طیبه به ایمیلم کمک ناچیزی کرده باشم.

مامان جان

سلام خیلییییییییییییی خوشحالم از تصمیمت خیلییییی من جی دو دارم خیلی خوب و عالیه جی سه اش هم اومده دوربین خوب و سرعت بالا واقعا تو دیجی کالا در موردش نوشته

عبور

سلام سری های zسونی هم خوبن دوربیناشون عالی تاچ فوق العاده قوی داره و نرم افزارهاشون یوزر فرنده:)

رها

سلام.همیشه میخونمت ولی طبق معمول دنیای مجازی از خوانندگان خاموشم.فکر میکنم اولین باره اینجا زبون باز کردم و نظر میدم. گوشی سامسونگ s3 دوربینش عالیه.خیلی خوش دست و خانمانه.حدود قیمتش رسیده به ششصد بعد از عید پایینتر هم میاد.

فارا

منم با نظر ،،عبور،،،موافقم،،،

فارا

ولی،در کل راس میگی کاشکی،از دست این موبایلها،،،خلاص میشدیم،،همه از هم دورن،،،